Our Staff Team

  •  Headteacher 
  Mrs Sarah Stevenson
  • Assistant Head, Year 5 Class Teacher (part time), SIAMS Lead and Learning Outside the Classroom Lead.
  Mrs Beverley Hoe
  • SENCO and Reception class Teacher (part time).

  Mrs Anna Hotchkiss 

  

  • Inclusion Lead, English Writing Lead and Reception class Teacher (Part time).

 Ms Jo Lawrance

  • Reception Teaching Assistant and MDS.

  Mrs Lyn Rees

  • Reception Medical SEN Teaching Assistant and MDS.

 Mrs Sarah Tree

  • Reception Medical SEN Teaching Assistant and MDS.
 Mrs Hannah Hunt
  • Year 1 Class Teacher and PE Lead.
  Miss Isobel Smith
  • Year 1 Teaching Assistant and MDS 

  Mrs Alex Wilkinson

  

  • Year 1 Teaching Assistant

  Mrs Nicola Goddard

  • Year 2 Class Teacher, English Lead, Art Lead, Early Reach and Phonics Lead.

  Miss Denise Dunwoodie

  • Year 2 Teaching Assistant and MDS

  Ms Lorraine Meagher

  Ms Emma Cawley

  Mrs Hannah Dubreuil

  

  • Year 3 Class Teacher (Part-time), Science Lead, Music Lead, MFL 

  Mrs Catherine Hall 

  • Year 3 Class Teacher (Part-time), RE Lead and History Lead

  Mrs Jessica Shanks

  • Year 3 Teaching Assistant and MDS
 Mrs Alyshia Morgan
  • Year 3 Teaching Assistant and MDS
 Miss Lauren Ford
  • Year 4 Class Teacher, Computing Lead and Maths Lead.
 Mrs Lindsey Ferguson
  • Year 4 Teaching Assistant, MDS and ELSA practitioner.
 Mrs Julia Greenslade
  • Year 4 Teaching Assistant (am), Year 6 Teacing Assistant (pm) and MDS.
Mrs Helen Bone
  •  Year 5 Class Teacher (Part time) and Geography Lead. 

 Mrs Lucy Roberts

  • Year 5 Teaching Assistant, HLTA and MDS.
Mrs Margaret Swiston
  •  Year 6 Class Teacher

Miss Emma Rose

Jessica Robinson-Weir

  • Year 6 Teaching Assistant and speach and language practitioner
Mrs Lesley Jones
  • Year 6 Teaching Assistant and HLTA 
  Mrs Karen Francis
  • Forest School Practitioner
  Mr Roger Milam
  • Midday Supervisor 

  Mrs Shelley Bridgland

  • Site Manager
  Mr Andrew Jaworski 
  • Finance Manager

  Mrs Wendy Carter

  • Admin Office Assistant
  Mrs Kelly Tumber
  • School Cook
  Mrs Christine Hopkins 
 
  • School Kitchen Assistant

 Miss Emma Walker

  • Chair of the Local committee

Mrs Alex Kemp  

 

  • Clerk to the Local committee
Mrs Felicity Mackory
  • Local Committee Member
Revd Yann Dubreuil
  • Local Committee Member
Robin Hall 
  • Local Committee Member and HSLW
Mrs Vanessa McMillan
  • Local Committee Member 
Sarah Mitchell 
  • Local Comittee - Parent 
Tracy Tuck